Vysoce výkonné kontaktní čočky:
Věda
Dr. George Grobe
Dr. George Grobe více prezident Global R&D at Bausch + Lomb
Využijte všechny možnosti, které vám život nabízí s kontaktními čočkami nové generace Bausch + Lomb

Využijte všechny možnosti, které vám život nabízí s kontaktními čočkami nové generace Bausch + Lomb.
Znějí Vám podvědomě tyto zkušenosti? Milujete svobodu, kterou poskytují kontaktní čočky, ale kvůli pohodlí se občas musíte spoléhat na oční kapky, zkracujete čas nošení kontaktních čoček protože, protože se Vaše oči cítí unavené nebo se prostě smíříte s nepohodlím ke konci dne.

„Lidé preferují kontaktní čočky před brýlemi, protože se lépe hodí k jejich životnímu stylu,“

Ať už jde o sport, dlouhé pracovní dny strávené před počítačem, srazy s přáteli nebo outdoorové aktivity, kontaktní čočky dávají nositelům svobodu užívat si cokoliv, co právě dělají.

„„Kontaktní čočky můžou dát nositelům pocit volnosti, takže se často smíří s pocitem nepohodlí, je proto aby je mohli nosit déle. Faktem je, že při nedávné studii mezi 318 nositeli silikonhydrogelových jednodenních kontaktních čoček, provedené organizací Kadence International bylo zjištěno, že 82 % nositelů mělo zájem o kontaktní čočky, které by redukovaly suché oko a 70 % souhlasilo s tím, že se musí smířit s menším pohodlím při celodenní nošení kontaktních čoček.“ Dodává George Grobe, více prezident Global R&D v Bausch + Lomb

Měkké silikonhydrogelové kontaktní čočky vskutku pokročily ve vývoji od roku 1998, kdy byly představeny. Ale životní styl se změnil. Pro mnohé ten uspěchaný životní styl zvyšuje požadavky na konaktní čočky týkající se pohodlí, vidění a zdraví oka. Dlouhé hodiny a dlouhé dny mohou být velice namáhavé jak pro oči tak pro výkon kontaktních čoček. Faktem je, že 74% nositelů svádí své obavy o oči na svůj životní styl1.

„Zeptali jsme se sami sebe – co kdybychom mohli udělat více pro nositele kontaktních čoček a pro jejich zkušenost s nošením? Co kdybychom mohli zařídit více pohodlí od rána až do večera, lepší vidění a více pro zdraví oka? Co kdybychom mohli jít za hranice dnešních jednodenních kontaktních čoček, abychom mohli poskytnout úplně novou zkušenost s nošením, takovou, jakou nositelé ještě nezažili?“

S tímto cílem Dr. Grobe a jeho výzkumný tým nastavili rozvoj nových jednodenních kontaktních čoček s výjimečným výkonem..

Co je na kontaktních čočkách Bausch + Lomb ULTRA® ONE DAY nového a co inovativního?

Po několikaletém výzkumu a rozvoji vyrobil tým nový a inovativní materiál pro kontaktní čočky, kalifilcon A, který je k dispozici právě v Bausch+Lomb ULTRA® ONE DAY kontaktních čočkách. Tento materiál nové generace obsahuje dvě převratné tehchnologie Advanced MoistureSeal® a ComfortFeel, které poskytují výjimečnou úroveň pohodlí po celých 16 hodin nošení.

Nový materiál zajišťuje vysokou úroveň vlhkosti 55 % vody a udržuje 96% této vlhkosti až po dobu 16 hodin nošení.

„Povrch oka, na kterém spočívá kontaktní čočka dostává svůj kyslík z okolního prostředí, takže materiál kontaktní čočky musí nechat oko dýchat,“ říká Dr. Grobe.

Jedinečný přístup k pohodlí a zdraví s kontaktními čočkami

„Důležitým krokem ve výzkumu a v testovacím procesu bylo najít složky, které podporují vyjímečnou úroveň pohodlí. Výsledkem je technologie ComfortFeel, která reprezentuje jedinečnou kombinaci pohodlí a zdravých ingrediencí pro naše oči, které se uvolňují během nošení a pomáhají chránit, obohacovat a stabilizovat slzný film“ říká Dr. Grobe.

Technologie Advanced MoistureSeal® a
ComfortFeel pracují společně tak, aby byly kontaktní čočky Bausch + Lomb ULTRA® ONE DAY stejně pohodlné na konci dne jako na jeho začátku. Dostávají tak nositele kontaktních čoček za hranice očekávání, co se týká pohodlí tak, aby jin dopřály svobodu být tím kým chtějí být a mohli si tak naplno užít co život nabízí.

Technologie kontaktních čoček překračující hranice

Výzkum Bausch + Lomb potvrdil, že spousta nositelů vede aktivní životní styl, kde se pohybují mezi kancelářemi s klimatizací, auty a fitness centry až po venek a jejich oči jsou vystavovány různým vlivům. Rozdíl ve vlhkosti, teplotě a rychlosti vzduchu může ovlivnit míru vypařování slz. Dále fyzické cvičení přispívá ke ztrátě tělesných tekutin, které také ovlivňují slzy.

„Všechny tyto situace mohou mít dopad na pohodlí při nošení kontaktních čoček. S kontaktními čočkami Bausch + Lomb ULTRA® ONE DAY cílíme na dvě věci – 16hodinové pohodlí se stabilním a zdravým očním prostředím tak, aby měli nositelé výtečnou zkušenost při nošení kontaktních čoček a mohli žít Ultra život”

1. Only Bausch + Lomb ULTRA® ONE DAY contact lenses offer a complete moisture + comfort system with Advanced MoistureSeal® and ComfortFeel Technologies plus a complete design of high Dk/t, low modulus, UV blocking and High Definition™ Optics. Bausch + Lomb ULTRA® ONE DAY contact lenses deliver health through its complete system working together to support a healthy ocular environment, the inclusion of eye health ingredients which are retained over 16 hours and the high allowance of oxygen permeability (Dk/t=134). 2. Results of a consumer symptoms survey of 318 silicone hydrogel daily disposable contact lens wearers. Kadence International, April 2019. 3. Data on file. Product Performance Evaluation of a Novel Silicone Hydrogel Contact Lens: kalifilcon A Daily Disposable Contact Lenses – Summary of kalifilcon A Patient Comfort and Vision Outcomes for Patients Who Wore Lenses for 16 or More Hours Per Day. Bausch & Lomb Incorporated, Rochester, NY, 2021. 4. Rah M. Ocular surface homeostasis and contact lens design. February 2021. 5. Schafer,J. Steffen,R. Reindel,W; A clinical assessment of dehydration resistance for a novel silicone hydrogel lens and six silicone hydrogel daily disposable lenses. Poster presented at AAO; October 2020. 6. U.S. Food & Drug Administration 510(k) Summary K200528; Bausch + Lomb (kalifilcon A) Soft (hydrophilic) Contact Lens. May 2020. 7. Data on File. Product Performance Evaluation of a Novel Silicone Hydrogel Contact Lens: kalifilcon A Daily Disposable Contact Lenses – Summary of kalifilcon A Patient Comfort and Vision Outcomes. Bausch & Lomb Incorporated, Rochester, NY, 2021. 8. Wolkoff P., Karcher T., Mayer H., Problems of the “outer eyes” in the office environnent: an ergophthalmologic approach. 2012. 9. Holland J.J.,Ray M.,Irwin C, Skinner T.L., Leveritt M., Desbrow B., Tear osmolarity is sensitive to exercise-induced fluid loss but is not associated with common hydration measures in a filed setting. J Sports Sci. 2018. 10. Craig J.P., Willcox M.D., Argueso P., Maissa C., Stahl U., Tomlinson A., et al. The TFOS International Workshop on Contact Lens Discomfort: Report of the Contact Lens Interactions With the Tear Film Subcommittee. Invest Ophtalmol Vis Sci 2013.